Ergenlik Dönemi Sivilceleri Nasıl Yok Olur

Ergenlik sivilcelerinden onları sıkarak kurtulamazsınız, bu sadece sivilcelerin suratınızda kalıcı izler bırakmasına sebep olur. Özellikle kaş hizası üzerindeki sivilceleri sıkmak sinirlere zarar verebileceğinden çok tehliklidir.

Birkaç Çözüm yolu (bunlar sadece öneridir, dermetoloğunuza danışmanız tavsiye edilir)

Papatya Suyu Ile
Gerekli Malzemeler: papatya, şahtere otu, badem yağı

Bir avuç papatyayı pırasanın sıkılmış suyuna atıp kaynatın. Sıkarak çıkardığınız papatya posasının içine bir tutam şahtere otu ilave edin ve krem kıvamına gelinceye kadar badem yağı ekleyerek yoğurun. Hazırladığınız kremi cildinizi temizledikten sonra sivilceli bölgeye sürün.

Antibiyotikli Pudra İle
Gerekli Malzemeler: antibiyotikli pudra (UndaTalk vs.)

Sivilceli bölgeye kırmızılıkları kapatacak şekilde bol pudra sürün ve en az 2 saat bekletin (ne kadar çok o kadar etkili) bu işlemi sivilcenin üzerine dokunduğunuzda acı kalmayana kadar yapın.

Nar Kabuğu ve Gül-Suyu İle
Gerekli Malzemeler: nar kabuğu. gül-suyu

Birkaç tane narın kabuklarını biraz sirkenin içine atıp kaynatın. Bu karışıma gül-suyu ilave edin, bu sıvıya batırdığınız temiz bir pamukla temizlenmiş ciltteki sivilceli bölgeye kompres yapın.

Gül yaprağı ile
Gerekli Malzemeler: gül yaprağı. papatya, şahtere otu, badem yağı

Bir avuç gül yaprağı, bir avuç şahtere otu ve bir avuç papatyayı sirkeli suda kaynatın. Sonra süzün ve elde ettiğiniz posaya dövülmüş nar kabuğu ve krem kıvamına gelecek kadar badem yağı katarak iyice yoğurup sivilceli bölgeye sürün.

Şahtere Otu İle
Gerekli Malzemeler: şahtere otu, badem yağı

Bir avuç şahtere otunu kaynar suda yarım saat bekletin. Daha sonra temiz bir tülbentten geçirerek süzün. Elde ettiğiniz sıvıya 10-15 damla badem yağı ilave ederek iyice karıştırın. Hazırladığınız karışıma batırdığınız temiz bir pamukla sivilceli bölgeye kompres yapın


      sivilceler nasıl yok edilir, sivilce nasıl yok edilir, ergenlik dönemi nedir nasıl olur, sivilce nasıl yok edilir malzeme, sivilce bir günde nasıl kaybolur ?, şahtere sivilce, papatya suyu sivilce izlerini nasıl yok eder, ergenlik sivilcelerine karşı krem, ergenlik sivilceleri nasıl yok edilir, ergenlik sivilceleri nasıl temizlenir, ergenlik sivilceleri nasıl kaybolur, ERGENLİK SİVİLCE İZLERİ NASIL YOK OLUR, ergenlik dönemindeki sivilcelere kesn çözüm, sivilceler nasıl yok olur

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !